O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme. (Z akcí jsou pořizovány fotografie, dle GDPR. Při návštěvě akcí souhlasíte s pořizováním fotografií.)
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Z historie

Místní knihovna v Rohatci byla po mnohaleté přestávce znovu vybudována v roce 1973. Několikrát se stěhovala a vystřídala několik dobrovolných knihovnic. Nejprve bylo sídlo knihovny na místě, kde v současné době stojí nový Obecní úřad, tj. vedle pošty. Tyto prostory byly naprosto nevyhovující. Vlhko, plíseň, zima a myší společnost byla pro uložení knižního fondu i práci knihovnic velmi nepříznivá. Po nějaké době se knihovna přestěhovala naproti, do budovy stávajícího řeznictví. Také zde nebylo zrovna útulno. Všechna negativa nás pronásledovala dále. Následovalo další stěhování do prostor nové mateřské školy, kde bylo prostředí velmi pěkné a také čtenářů bylo hodně. V prosinci 1994 se Místní knihovna musela vystěhovat z prostor MS pro nedostatek místa pro umístění dětí. Vzhledem k tomu, že v obci se nenašly potřebné prostory pro MK, stěhuje se v lednu 1995 na Kolonii do budovy závodu Maryša, pronajaté za tímto účelem. Zde jsou vnitřní prostory vyhovující po plošné stránce, a snad i světla a tepla. Budova však není v dobrém technickém stavu a vyžaduje zásadní rekonstrukci. Když v roce 2011 rozhoduje zastupitelstvo o osudu budovy staré základní školy a její rekonstrukci, začíná se blýskat na lepší časy. Knihovna bude umístěna ve středu obce do zcela nových prostor a nového interiéru. Slavnostní otevření této nové knihovny se uskutečnilo o hodové sobotě 22. srpna 2015.